Półkolonie w Omnibusie to najlepsza oferta lata w mieście! Zapoznaj się z nią i wybierz temat, który najbardziej przypadnie twojemu dziecku do gustu! Bogaty, fascynujący program, sprawna opieka i warunki na najwyższym poziomie sprawią, że dla Twojego dziecka będzie to niezapomniany czas a Ty poczujesz, że dajesz mu to co najlepsze!
 
 
 

W tym roku przewidzieliśmy dla Państwa dzieci 9 turnusów tematycznych! Zaskoczą was nowe tematy, a „stare” bestsellerowe  zdobędą zupełnie inną odsłonę!

To będzie niezapomniane lato!

WIEK UCZESTNIKÓW: 6-11 lat

KOSZT TURNUSU: 599 pln

 

Oferta każdego turnusu zawiera:

– opiekę wychowawców w godzinach 7:30-17:00

– bogaty program zajęć obejmujący spotkania z gośćmi, wycieczki, warsztaty plastyczne i zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu

– wyżywienie: 4 zdrowe i pełnowartościowe posiłki (śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek) oraz nieograniczony dostęp do wody mineralnej. Jeżeli dziecko jest głodne pomiędzy posiłkami to na jego życzenie szykujemy dodatkowe przekąski.

Naszym atutem jest to, że NIE KORZYSTAMY z tanich firm cateringowych serwujących produkty z najtańszych składników!

– wszystkie materiały potrzebne do zajęć

– bilety wstępów

– bilety na przejazdy lokalne

– ubezpieczenie NNW

 


A oto tematy naszych tegorocznych turnusów:

Turnus DESTINATION IMAGINATION      Termin: 24 – 28 czerwca 2019

Zajęcia oparte są na największym na świecie programie dla dzieci i młodzieży skierowany na kreatywne rozwiązywanie problemów. Ma on na celu rozwijanie umiejętności myślenia dywergencyjnego, zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Dzieci na zajęciach uczą się tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczą się także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu.

Turnus ARCHITEKTONICZNY   Termin: 1 – 5 lipca 2019

Tematem przewodnim turnusu jest połączenie designu, sztuki i techniki. Nasi podopieczni poznają zawód architekta i projektanta. „Mali” architekci podczas zajęć nauczą się zasad perspektywy, cieniowania, proporcji, myślenia przestrzennego i użytkowego, stylów w sztuce. Kurs oprócz rysowania obejmuje także modelowanie oraz tworzenie makiet architektonicznych.

Turnus ZWIERZĄTKOWY    Termin: 8 – 12 lipca 2019

Niezapomniany tydzień dla miłośników zwierząt i przyrody. Podczas tego tygodnia nie będziemy skupiać się na teorii – będziemy mieli do czynienia z żywymi zwierzętami – dowiemy się jak je pielęgnować i obchodzić z nimi w sposób dla nich odpowiedni. Spotkamy nie tylko zwierzęta domowe – również te bardziej egzotyczne i nietuzinkowe. Dowiemy się jak wygląda praca ze zwierzętami i poznamy podstawy behawiorystyki.

Turnus ARTYSTYCZNY   Termin: 15 – 19 lipca 2019

Każdego dnia poznamy innego artystę, reprezentującego inny styl w sztuce. Wnikniemy w jego świat, epokę w której żył, poznamy jego historię i największe dzieła, które odcisnęły się piętnem na historii sztuki. Wcielimy się w młodych artystów i wykonamy podobne dzieła dodając im nutkę naszej indywidualnej wyobraźni. Celem tego turnusu jest zainteresowanie dzieci sztuką i pokazania, że nie wyprawa do muzeum może być niesamowicie ciekawym przeżyciem:)

Turnus BAŚNIOWY   Termin: 22 – 26 lipca 2019

Każdego dnia tematem będzie inna, świetnie znana dzieciom bajka. Tematami będą: Merida Waleczna, Madagaskar, Minionki, Jak wytresować smoka, Król Lew – którego premierę obejrzymy wspólnie w kinie. Przeniesiemy się w czasy średniowiecza – pięknych księżniczek i walecznych rycerzy i w świat tropikalnego Madagaskaru. Zamienimy się w Minionki i wykonamy super tajną misję. Poznamy świat smoków i język wikingów – spersonalizujemy i wykonamy swoje smoki. Dowiemy się masy ciekawostek z zakresu historii, geografii i nauk ścisłych. Nie zabraknie też plac plastycznych. To będzie szalony tydzień, baśnowej zabawy!

Turnus SPORTOWY    Termin: 29 lipca- 2 sierpnia 2019

Każdy dzień turnusu sportowego poświęcony jest innej dyscyplinie. Zależy nam aby dzieci zapoznały się ze sportami, z którymi nie mają styczności na co dzień – jak np. wspinaczkę czy sumo. Nie zabraknie sportów grupowych i takich, w których możemy wyciszyć swój umysł ćwicząc jednocześnie prawidłową postawę. Poćwiczymy koordynację ruchową, powygłupiamy się i odkryjemy mniej popularne dziedziny sportowe. Dowiemy się jak jeść zdrowo aby mieć odpowiednią ilość energii!

Turnus ZWARIOWANE LATA – 30te, 60te, 80te, 90te     Termin: 5 – 9 sierpnia 2018

Cofniemy się w czasie w lata naszych pradziadków, dziadków i rodziców. Poznamy zarys historyczny danej epoki, muzykę, design i modę. Stworzymy własne stroje – zaprojektujemy, wykonamy i weźmiemy do domu na pamiątkę. Nauczymy się nowych pojęć i odkryjemy jak zmieniło się bieżące życie na przestrzeni ostatnich lat. Porozmawiamy o wadach i zaletach tych zmian – podyskutujemy o tym czym jest ponadczasowość i co należy co cech uniwersalnych. Zastanowimy się wspólnie jak może wyglądać przyszłość i naszą wizję zamkniemy w kapsule czasu. 

Turnus KULINARNY   Termin: 12 – 16 sierpnia 2019

Trzydniowy turnus kulinarny przeznaczony jest nie tylko dla smakoszy. Otworzymy się na nowe smaki, będziemy degustowali potrawy w sposób świadomy i kształtowali swój gust kulinarny na nowo. Poznamy zasady bezpieczeństwa i higieny przygotowywania posiłków. Nauczymy się przygotowywania podstawowych posiłków, które będziemy mogli zaserwować rodzicom w domu. Nie ominie nas też komponowaie właśnych kombinacji smakowych i tworzenie wyszukanych przepisów.

Turnus REPORTERSKI   19 – 23 sierpnia    Termin: 22 sierpnia 2019

Interdyscyplinarny turnus reporterski skierowany jest dla dzieci ciekawych świata, które lubią odkrywać nowości i wyciągać samodzielne wnioski. Przyda się też wprawne oko i wyobraźnia – poznamy zasady fotoreportażu. Na zajęcia z fotografii, poznamy zasady poprawnego kadrowania, obsługi najważniejszych funkcji aparatu i wyjdziemy w teren, aby wykonać nasz pierwszy fotoreportarz. Dowiemy się też z pierwszej ręki na czym polega praca reportera śledczego i przeprowadzimy własne dochodzenie. Nie zabraknie też sztuki kamularzu i obserwacji:) Spodziewajcie się wielu ciekawych zadań, które poruszą nasz umysł i wyobraźnię!

 Pobierz dokumenty

Attachments