Półkolonie w Omnibusie to najlepsza oferta lata w mieście! Zapoznaj się z nią i wybierz temat, który najbardziej przypadnie twojemu dziecku do gustu! Bogaty, fascynujący program, sprawna opieka i warunki na najwyższym poziomie sprawią, że dla Twojego dziecka będzie to niezapomniany czas a Ty poczujesz, że dajesz mu to co najlepsze!
 
 
 

W tym roku przewidzieliśmy dla Państwa dzieci 7 turnusów tematycznych! Zaskoczą was nowe tematy, a „stare” best seller-owe  zdobędą zupełnie inną odsłonę!

To będzie niezapomniane lato!

WIEK UCZESTNIKÓW: 6-11 lat

KOSZT TURNUSU: 490pln

 

Oferta każdego turnusu zawiera:

– opiekę wychowawców w godzinach 7:30-17:00

– bogaty program zajęć obejmujący spotkania z gośćmi, wycieczki, warsztaty plastyczne i zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu

– wyżywienie: 4 zdrowe i pełnowartościowe posiłki (śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek) oraz nieograniczony dostęp do wody mineralnej. Jeżeli dziecko jest głodne pomiędzy posiłkami to na jego życzenie szykujemy dodatkowe przekąski.

Naszym atutem jest to, że NIE KORZYSTAMY z tanich firm cateringowych serwujących produkty z najtańszych składników!

– wszystkie materiały potrzebne do zajęć

– bilety wstępów

– bilety na przejazdy lokalne

– ubezpieczenie NNW

 


A oto tematy naszych tegorocznych turnusów:

Turnus PODRÓŻNICZY             Termin: 2-6 lipca 2018

Turnus ciekawych świata!  Będziemy odwiedzać kraje bardziej i mniej znane. Zasmakujemy w różnorodnych potrawach z którymi nie mamy zwykle do czynienia ponieważ warsztaty kulinarne są nieodłączną częścią poznawania obcej kultury. Będziemy rozmawiali o tradycjach, zwyczajach, klimacie, językach obcych, zabytkach i tym wszystkim co wiąże się z odmiennymi kulturami. Odwiedzą nas podróżnicy, którzy opowiedzą o swoich wyprawach. W tym roku poznamy: Armenię, Senegal, Australię…i nie tylko!

Nie chcemy aby wiedza o świecie była tylko teorią z podręcznika lub hasłem marketingowym i dlatego osobiście wybraliśmy się do Afryki aby znaleźć partnerską szkołę do udziału we wspólnym projekcie. W Senegalu nam się to udało. Placówka edukacyjna z Saint Louis prowadzona przez trzech lokalnych nauczycieli – wolontariuszy została naszym partnerem. Dzieciaki, które poznaliśmy nie mogą się wprost doczekać wspólnego projektu podczas którego wymienimy się informacjami i stworzymy projekty o naszych krajach i o nas samych: naszych zainteresowaniach, kulturze i o tym czym zajmujemy się całymi dniami:) Dzięki aplikacji SKYPE będziemy mieli okazję poznać się i porozmawiać na żywo! To będzie niezapomniane doświadczenie edukacyjne!

 

Turnus JĘZYKOWY              Termin: 9-13 lipca 2018

Turnus językowy w nowej odsłonie!  Oprócz zajęć językowych poznamy znanych i tych mniej znanych Polaków z całego świata, dowiemy się jaki mieli wpływ na historię krajów, w których żyli. Dowiemy się co łączy Polskę z USA czy Wielką Brytanią. Indianie, Aborygeni, rycerze Króla Artura… będziemy się przebierać, tworzyć piękne prace i poznawać historię. Rozgadamy się i osłuchamy z językiem angielskim, który przyswajać będziemy
nie w formie lekcji, ale jako naturalnej wakacyjnej zabawy!

Turnus MAJSTERKOWO – KRAWIECKI                     Termin: 16-20 lipca 2018

Połączymy majsterkowanie z szyciem, niemożliwe? Nie dla nas!  Będziemy projektować, przybijać, szyć, malować. Poznamy ludzi, którzy na co dzień zajmują się krawiectwem, projektowaniem i oczywiście majsterkowaniem. Przygotujemy dla siebie i rodziców niepowtarzalne pamiątki! Zajęcia będą odpowiednie zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Turnus SPORTOWY           Termin: 23-27 lipca 2018

Każdy dzień turnusu sportowego poświęcony jest innej dyscyplinie. Zależy nam aby dzieci zapoznały się ze sportami, z którymi nie mają styczności na co dzień – jak np. wspinaczkę czy sumo. Nie zabraknie sportów grupowych i takich, w których możemy wyciszyć swój umysł ćwicząc jednocześnie prawidłową postawę. Poćwiczymy koordynację ruchową, powygłupiamy się i odkryjemy mniej popularne dziedziny sportowe. Dowiemy się jak jeść zdrowo aby mieć odpowiednią ilość energii!

Turnus NAUKOWCÓW                      Termin: 30 lipca- 3 sierpnia 2018

Na pięć dni zmienimy się w naukowców i odkrywców. Będziemy eksperymentować, spróbujemy przejrzeć triki iluzjonisty, poszukamy nowej nie odkrytej gwiazdy i nowych planet. Nasi goście wprowadzą nas w tajniki wiedzy tajemnej o otaczającym nas świecie. Dowiemy się czym zajmuje się prawdziwy naukowiec i czy jego praca jest ciekawa – może kiedyś sami pójdziemy w jego ślady? Fizyka, biologia czy chemia przestaną być tylko skomplikowanymi nazwami a staną się dla nas niezapomnianą i szaloną zabawą!

Turnus SENSORYCZNY                  Termin: 6-10 sierpnia 2018

Malowaliście kiedyś stopami? Nie? To najwyższy czas spróbować! Podczas tego turnusu aktywujemy wszystkie zmysły: słuch, wzrok, smak, węch. Doświadczymy jak „widzą” osoby niewidome i nauczymy się podstaw języka migowego. Poznamy świat zapachów i dowiemy się jak tworzy się perfumy. Degustacje i kompozycje smakowe odkryją przed nami zupełnie nowe doznania. Dowiemy się jak odbierany jest dźwięk i co to oznacza mieć słuch absolutny! To będzie tydzień pełen nietuzinkowych wrażeń!

Turnus FILMOWO-TEATRALNY                        Termin: 20-24 sierpnia 2018

Jak powstają filmy i przedstawienia teatralne? Jak stworzyć scenariusz? Jak powstają kostiumy? Kto tworzy dźwięki? To wszystko i jeszcze więcej czeka na nas na tym turnusie! Nasi goście opowiedzą nam o trudach pracy przy filmach, a na koniec napiszemy scenariusz i stworzymy własny film! To będzie prawdziwe dzieło kinematografii!

Turnus PROJEKTOWANIA MARZEŃ                Termin: 27-31 sierpnia 2018

Każdy z nas ma marzenia – a dzieci są wręcz nimi przepełnione. Dlaczego nasze marzenia nie zawsze się spełniają? Może dlatego, że dopada nas proza życia i okazuje się, że jednak coś gdzieś poszło nie tak… A może by tak zaplanować spełnienie marzeń? Przemyśleć plan, zebrać zasoby i sposób na jego realizację? Czy kiedy nasz cel będzie przemyślany, realny, osiągalny i rozplanowany w czasie to nie zakończy się to aby sukcesem 😊 ? Nauczymy się zarządzać czasem, projektem, myśleć wizualnie (tak, tak, będą mapy myśli). Przekonajmy się o tym razem podczas tego turnusu! Dobry plan i zaangażowanie to klucz do naszego sukcesu!


 

Attachments