Nauczyciele języka obcego Warszawa Wawer


IMIĘ: Monika

PRZEDMIOTY: język angielski

WYKSZTAŁCENIE: Ukończyłam Studia I Stopnia: Filologia Angielska: Komunikacja w Biznesie (Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Informatyczna w Warszawie) 

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE Czytać, podróżować i bardzo dużo się ruszać. Uwielbiam spacery z moim psiakiem, podczas których ciągle uczymy się nowych
sztuczek. Lubię jeździć na rowerze, biegać, pływać. Nic mnie tak nie
nakręca jak pozytywne zmęczenie. No i (ku rozpaczy moich najbliższych) najbardziej kocham… uczyć. Zawsze znajdę dobrą okazję 😉

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU INNYCH: Najważniejsze w nauczaniu (i w ogóle w kontaktach z ludźmi) jest to, aby pamiętać, że jesteśmy różni. Ważne jest, aby każdego traktować indywidualnie i nie wpadać w schematy. Jedni lepiej przyswajają wiedzę siedząc, słuchając i pisząc, inni wolą tarzać się po podłodze lub tańczyć. Rolą skutecznego nauczyciela jest znalezienie metody najbardziej efektywnej dla danego ucznia. Ważne jest też (a może nawet ważniejsze), aby rozumieć i „czuć” to, co próbuję przekazać. Praca nauczyciela wiąże się z nieustannym dokształcaniem się, poszerzaniem swoich umiejętności i nieustannym poszukiwaniem nowych metod, środków i materiałów.


IMIĘ: Ela 

PRZEDMIOTY: język angielski

WYKSZTAŁCENIE: mgr filologii angielskiej, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE:
Zdecydowaną większość wolnego czasu spędzam na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i czytaniu książek w języku angielskim, poszerzając swoją wiedzę na temat popkultury krajów anglojęzycznych. 

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU INNYCH: Prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe z dziećmi i młodzieżą. W swojej pracy cenię sobie możliwość indywidualnego podejścia do ucznia, dopasowania do niego odpowiedniej
metody oraz intensywności nauki. Często na pierwszych zajęciach zadaję uczniom pytanie „Do you like English” i niestety równie często słyszę odpowiedź „Nie”. W pracy z dziećmi najważniejsze dla mnie jest zainspirowanie ich do polubienia a nawet zaprzyjaźnienia się z językiem angielskim nie tylko ze strony formalnej, gdyż staje się on nowym ulubionym przedmiotem szkolnym, ale i ze strony bardziej codziennej by mógł stać się on źródłem nowych zainteresowań i pasji.


IMIĘ: Agnieszka

PRZEDMIOTY: język angielski

WYKSZTAŁCENIE: Ukończyłam podyplomowe studia na kierunku Kwalifikacyjno-Metodyczne Nauczanie Języka Angielskiego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Podczas ponad rocznego pobytu w Londynie uczęszczałam do Kensington and Chelsea College oraz odbyłam staż w Brytyjskim Parlamencie.

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE: Uwielbiam podróże i nie wyobrażam sobie życia bez możliwości „odkrywania” nowych miejsc na świecie.

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU INNYCH: Bardzo lubię pracować z młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Dużo satysfakcji czerpię z kursów przygotowujących do egzaminów zewnętrznych np. FCE lub matura. Prowadzone przeze mnie zajęcia koncentrują się na doskonaleniu 4 podstawowych kompetencji językowych; mówienia, pisania, słuchania i czytania.


IMIĘ: Agnieszka 

PRZEDMIOTY: język angielski

WYKSZTAŁCENIE: Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz St. Gilles College w Londynie. EGZAMINATOR MATURALNY

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE:W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i czytać

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU INNYCH: dobre podejście psychologiczne, dostosowanie metod i materiałów do potrzeb konkretnego ucznia.


język francuski Wawer, język francuskie Jóżefów, francuski dla dzieci Józefów, lekcje języka francuskiego Radość, kurs języka francuskiego w Warszawie, francuski z dojazdem do KlientaIMIĘ: Dorota

 PRZEDMIOTY: język francuski i angielski

 WYKSZTAŁCENIE : Magisterskie studia dzienne na wydziale Filologii Romańskiej UW, dyplom CAE

 CO LUBISZ ROBIĆ W CZASIE WOLNYM:  Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną i przyjaciółmi, czytam książki i oglądam filmy

 CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU: W nauczaniu innych najważniejsza dla mnie jest dobra atmosfera na lekcji i pozytywne nastawienie (we can do it!), wtedy nawet najtrudniejsza gramatyka sama się „wlewa” do głowy.


IMIĘ: Iwona 

PRZEDMIOT: j.angielski 

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE : swój wolny czas staram się poświęcić dwóm cudownym córeczkom, uwielbiam podróże i spotkania z przyjaciółmi. 

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU INNYCH: indywidualne podejście do ucznia, dobra komunikacja, stworzenie takiej atmosfery aby zarówno nauczyciel jak i uczeń z przyjemnością uczęszczali na zajęcia.


IMIĘ  : Paulina 

PRZEDMIOT: Język rosyjski i język angielski

WYKSZTAŁCENIE: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – filologia angielska i rosyjska

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE: W wolnym czasie lubię obejrzeć dobry film, przeczytać książkę. Lubię też jeździć na rowerze szczególnie wycieczki rowerowe do lasu z rodzinką. Moją pasją są też podróże.

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU: Lubię kiedy nauka języka obcego sprawia moim uczniom przyjemność i wtedy też uczniowie chętnie się uczą i nauka przynosi efekty i widać postępy. Nacisk kładę na to, aby uczniowie swobodnie mówili w danym języku i nie bali się mówić.


 IMIĘ: Adam

 I am an English native speaker of Polish descent, born in the UK, raised in Canada and, since 2010, calls Warsaw his home.

EDUCATION: I received my TESOL certification (140 hours) in Business English and TOEFL. In addition, I have facilitated a number of Cambridge certificate courses – FCE, CAE and IELTS. As well as, I have also tutored IB students from the British School in various courses.

Teaching and learning from students is a passion of mine. One aspect of teaching is to be alert to the necessities of the students and be able to provide proper solutions. Teaching a language programme is straight forward, however, you have to be flexible in order to meet individual or group requirements.

INTERESTS: I am a history “buff” (enthusiast) especially of Modern 20th Century History – there is a vast wealth of WWII history to explore in Warsaw and Poland

I also enjoy travelling, sports and collecting postage stamps.


IMIĘ: Massimo
 
PRZEDMIOTY: język angielski, język włoski, język hiszpański, język niemiecki

WYKSZTAŁCENIE: Ukończyłem filologię angielską i niemiecką a włoski jest moim językiem ojczystym. Dodatkowo, studiowałem język i cywilizację hiszpańską podczas pobytu w Barcelonie.

 

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE: podróżować, jeść i odpoczywać.


IMIĘ: Maria

PRZEDMIOT: język francuski

WYKSZTAŁCENIE: Jestem wieloletnią nauczycielką języka francuskiego. Skończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim – Wydział Pedagogiki (mgr pedagogiki z uprawnieniami do nauczania historii) i Wydział Socjologii (bez mgr), a potem studia doktoranckie na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.
Ukończyłam studia podyplomowe z teologii na papieskim Wydziale Teologicznym Bobolanum w Warszawie.
Długi czas mieszkałam we Francji gdzie ukończyłam w Paryżu Cours de Langue et Civilisation Francaise przy Alliance Francaise. 

CO LUBISZ ROBIĆ W CZASIE WOLNYM: Od wielu lat prowadzę turystów po krajach frankojęzycznych, gdyż poza wykształceniem nauczycielskim – jestem dyplomowanym pilotem wycieczek zagranicznych z językiem francuskim. Naturalnie- znowu najbardziej- lubię oprowadzać po tamtych krajach dzieci. Dla nich to dobra zachęta do nauki tego pięknego choć niełatwego języka, a również poznania historii i kultury Francji.
Zachęcam do tego! Z francuskim można zwiedzić niebagatelny kawałek świata!!
Jestem członkiem Towarzystwa Polsko-Francuskiego w miejscowości zamieszkania. 

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU:
jest dla mnie to, aby dziecko uczyło się tego trudnego języka w sposób bezstresowy i by nie był to przykry obowiązek, ale przyjemność


 IMIĘ :  Kamila

PRZEDMIOT: język włoski

WYKSZTAŁCENIE: Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi- Filologia Włoska, Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie- Marketing Polityczny

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE: studiować historię (głównie starożytny Rzym, konflikty na Bliskim Wschodzie, Polska i Europa w XVII wieku, Polska i świat w XX wieku), praktykować sport dla zachowania aktywności fizycznej (latem: rower,tenis,nurkowanie; zimą:snowboarding, wycieczki górskie (głównie w Pieninach), uczyć się języków obcych (aktualnie: hiszpański, arabski), zgłębiać marketing  międzykulturowy (marketing  międzykulturowy czyli wykorzystywanie podobieństw i różnic międzykulturowych w budowie strategii marketingowej na rynkach zagranicznych), co dwa tygodnie obowiązkowa lektura FORUM – NAJCIEKAWSZE HISTORIE ŚWIATA

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU: W mojej opinii najważniejsza w nauce języka obcego jest komunikacja dlatego w trakcie swoich zajęć staram się łamać bariery, przez które boimy się mówić w języku obcym. Zwykle pojawia się strach przez zrobieniem błędu, a ważne jest to aby się tym nie przejmować i mówić, mówić, mówić.Jednak osobiście uwielbiam gramatykę – szczególnie języka włoskiego bo jest specyficzna i aby ją zrozumieć trzeba ją pokochać 🙂


IMIĘ: Ania

PRZEDMIOTY: Język niemiecki

WYKSZTAŁCENIE: mgr Filologii Germańskiej – Uniwersytet Warszawski

CO LUBISZ ROBIĆ W CZASIE WOLNYM: uwielbiam taniec, książki, kino, podróże te dalekie i bliskie

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU: W nauczaniu ważne jest dla mnie indywidualne podejście do ucznia oraz duża dawka optymizmu podczas prowadzonych zajęć, tak by uczniowie dobrze się czuli podczas nauki. Myślę, że najważniejsza w nauce języka obcego jest komunikacja, na co stawiam nacisk na moich zajęciach i staram się zachęcać moich kursantów do jak najczęstszego mówienia. Choć nie ukrywam, że lubię i gramatykę języka niemieckiego i równie chętnie ją tłumaczę. W swojej pracy bardzo cenię kontakt z ludźmi, a największą satysfakcją dla mnie są ich postępy i sukcesy w nauce.


IMIĘ: Anna

PRZEDMIOTY: język niemiecki

WYKSZTAŁCENIE: magister Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowe studia na SGH w Warszawie ” Marketing i Zarządzanie” oraz „Zarządzanie projektami”, wieloletni kontakt z żywym językiem niemieckim.

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE: Moją pasją jest sport, praca w ogrodzie, ale przede wszystkim spędzanie czasu z moimi dziećmi. Wspólne rodzinne gotowanie daje nam dużo radości.  

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU: Skuteczność, osiągnięcie wysokiego poziomu komunikatywności przez uczniów. Stosuję różnorodne metody nauczania w zależności od wieku: bawimy się, gramy, śpiewamy, oglądamy, słuchamy, robimy interaktywne ćwiczenia i dużo rozmawiamy. Staram się przekonać moich uczniów, że nauka języka to ogromna przyjemność i nowa przygoda. Każdy język wzbogaca naszą osobowość i wrażliwość na innych. Jak powiedział W. Goethe „Je mehr Sprache du sprichst, desto mehr bist du Mensch” (Im więcej języków znasz, tym bardziej  jesteś człowiekiem”). 


          Nauczyciele przedmiotów szkolnych


IMIĘ  : Izabela 
 
PRZEDMIOTY NAUCZANE: j. polski,historia, wiedza o społeczeństwie, doradztwo przy pisaniu prac licencjackich, magisterskich, dyplomowych

WYKSZTAŁCENIE: licencjat z prawa administracyjnego (filia UAM – Wydział Prawa i Administracji); mgr nauk politycznych (UW- Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych); z uprawnieniami pedagogicznymi (UW – Wydział Pedagogiki- studia podyplomowe, kwalifikacyjne) z
uprawnieniami do nauczania języka polskiego na wszystkich poziomach (podstawowym, gimnazjalnym, licealnym) (UW, Wydział Polonistyki – studia podyplomowe, kwalifikacyjne); dr nauk humanistycznych (UW- Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE :pisać/czytać książki i artykuły

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU INNYCH: Wszystkie przedmioty których uczę są moją prawdziwą
pasją, którą staram się zarazić moich uczniów i studentów.


IMIĘ: Marta

WYKSZTAŁCENIE: filologia polska na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Piszę doktorat z teatrologii w Instytucie Sztuki PAN.

PRZEDMIOTY: język polski i język niemiecki

CO LUBISZ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE: Uwielbiam podróże do Niemiec. Fascynuje mnie styl Świdermajer i zgłębianie historii powiatu otwockiego. Lubię spacery po warszawskim Powiślu i fotografię. Obok edukacji zajmuję się dziennikarstwem – pisanie sprawia mi dużo radości. Moją największą pasją jest teatr.

CO WEDŁUG CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZE W NAUCZANIU: W nauczaniu ważny jest dla mnie przyjazny kontakt z uczniem i pozytywne nastawienie do przedmiotu. Lubię uczyć, a sukcesy dzieci i młodzieży przynoszą mi dużo satysfakcji z pracy.  Staram się, aby nauka języka polskiego była przyjemnością i odbywała się w miłej atmosferze – udowadniam, że język polski nie jest  przykrym, szkolnym obowiązkiem, ale czymś ciekawym. W swoje zajęcia wdrażam metody aktywizujące, sięgam do zainteresowań uczniów, by pokazać, jak np. malarstwo, sztuka czy współczesna muzyka łączą się ze słowem, gramatyką i stylistyką.